14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.20 – Tibbiy genetika ixtisosligi bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana –01.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29718 Raxmatullayev Akmal Akbarovich Dissertatsiya mavzusi: “Dilatatsion kardiomiopatiya: immunogenetik omillar va immunomodulyatsiyalovchi terapiya imkoniyatlari” Dissertatsiya Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, Y. […]

Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология 14.00.20 – Медицинская генетика
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 01.03.2026 года https://oak.uz/pages/29718 Рахматуллаев Акмал Акбарович Название диссертации: “Дилатационная кардиомиопатия: иммуногенетические факторы и возможности иммуномодулирующей терапии” Диссертация Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]