14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi bo‘yicha biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 07.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29891 Nazarov Jalolitdin Sulton Erkinovich Dissertatsiya mavzusi: “Dori vositalariga multi va keng rezistent birlamchi hamda ikkilamchi silning qiyosiy immunobiologik tavsifi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana –01.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29717 Rasulov Ulug’bek Muqimovich Dissertatsiya mavzusi: “Atsetillanish tipiga bog‘liq hayvonlarda ikkilamchi immuntanqisliklar holatlarining immunobiologik ko‘rsatkichlari va ularni o‘simlik preparatlari bilan muvofiqlashtirish” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha fan doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.05.2026-yil https://oak.uz/pages/29758 Xudayberganov Munis Ruzibaevich Dissertatsiya mavzusi: “Erta yoshdagi bolalarda tsitomegalovirus va gerpes assotsiyalangan allergik dermatozlarni diagnostikasini optimallashtirish” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.20 – Tibbiy genetika ixtisosligi bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana –01.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29718 Raxmatullayev Akmal Akbarovich Dissertatsiya mavzusi: “Dilatatsion kardiomiopatiya: immunogenetik omillar va immunomodulyatsiyalovchi terapiya imkoniyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, Y. […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.37 – Anesteziologiya va reanmatologiya ixtisosliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29757 Shomurodov Xurshid Shokirovich Dissertatsiya mavzusi: “Ishemik insult bilan og’rigan bemorlarda immun tizimining buzilishi va immunokorrigirlovchi terapiyani asoslash” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, 14.00.20 – Tibbiy genetika ixtisosligi bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana –30.04.2026 yil https://oak.uz/pages/29703 Avazov Jamshid Orziqulovich Dissertatsiya mavzusi: “Atopik dermatitga moyillik va progressirlanishining immunogenetik va mikrobiotik omillari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, 14.00.09 – Pediatriya ixtisosliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha fan doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana –30.05.2026 yil https://oak.uz/pages/29664 Matkarimova Alima Abuovna Dissertatsiya mavzusi: “Orolbuyi mintaqasi bolalarida birlamchi immuntanqisligi: klinik kurinishlari va davolash samaradorligi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 07.05.2026 года https://oak.uz/pages/29891 Назаров Жалолитдин Султон Эркинович Название диссертации: “Сравнительная иммунобиологическая характеристика первичного и вторичного туберкулеза с множественной, широкой лекарственной устойчивостью” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 01.05.2026 года https://oak.uz/pages/29717 Расулов Улуғбек Муқимович Название диссертации: “Изучение иммунобиологических показателей у животных типом ацетилирования при вторичных иммунодефицитах и пути их коррекции препаратами” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора наук (DSc по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 01.05.2026 года https://oak.uz/pages/29758 Худайберганов Мунис Рузибаевич  Название диссертации: “Оптимизация диагностики цитомегаловирус и герпес ассоциированных аллергических дерматозов у детей раннего возраста” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология 14.00.20 – Медицинская генетика
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 01.03.2026 года https://oak.uz/pages/29718 Рахматуллаев Акмал Акбарович Название диссертации: “Дилатационная кардиомиопатия: иммуногенетические факторы и возможности иммуномодулирующей терапии” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология, 14.00.37 – Анестезиология и реаниматология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 01.05.2026 года https://oak.uz/pages/29757 Шомуродов Хуршид Шокирович Название диссертации: “Нарушение иммунной системы у больных с ишемическим инсультом и обоснование иммунокорригируюшей терапии” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология, 14.00.20 – Медицинская генетика
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 30.04.2026 года https://oak.uz/pages/29703 Авазов Жамшид Орзикулович Название диссертации: “Иммуногенетические и микробиотические факторы предрасположенности и прогрессирования атопического дерматита” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора наук (DSc) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология, 14.00.09 – Педиатрия
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 30.05.2026 года https://oak.uz/pages/29664 Маткаримова Алима Абуовна Название диссертации: “Первичные иммунодефициты у детей в регионе Приаралья: Клинические проявления и эффективность” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, […]