14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.01 – Akusherlik va ginekologiya ixtisosliklari boʼyicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.03.2026 yil. https://oak.uz/pages/28602 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertatsiya mavzusi: “ Xomiladorlikdan oldin COVID-19 o’tkazgan xomilador ayollarning klinik va immunologik xolati” Dissertatsiya Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi institute. 100060, […]

Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36 – Allergology and immunology 14.00.01- Obstetrics and gynecology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 12.03.2026. https://oak.uz/pages/28602 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertation title: “Clinical and immunological status of pregnant women who had Covid-19 in the pre-gravity period.” […]