14.00.36 – Allergologiya va immunologiya; 14.00.08 – Oftalmologiya ixtisosliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2026 yil https://oak.uz/pages/28840 Hasanov Muhriddin Hayotovich Dissertatsiya mavzusi: “Surunkali uveit diagnostikasi va monitoringining klinik-immunologik xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik ilmiy […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.01 – Akusherlik va ginekologiya ixtisosliklari boʼyicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.03.2026 yil. https://oak.uz/pages/28602 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertatsiya mavzusi: “ Xomiladorlikdan oldin COVID-19 o’tkazgan xomilador ayollarning klinik va immunologik xolati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi institute. 100060, […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.03.2026 yil https://oak.uz/pages/28398 Садикова Нигора Мажидовна Dissertatsiya mavzusi: «Salmonellez infeksiyasining oqibatlarini shakllanishida essensial mikroelementlar va immunologik yallig‘lanish markerlarining patogenetik ahamiyati» Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliglari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28240 Axmatova Gulruh Rahmatovnaning Dissertatsiya mavzusi: “Inson papilloma virusi bilan bogʻliq sеrvikal kasalliklarda sitokinlarning istiqbolli qiymati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28243 Juraeva Nozima Orifovna Dissertatsiya mavzusi: “Ko’krak saratonida kimyoterapiyaning kardiotoksik potentsialga ta’sirini immunologik baholash” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 27.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28311 Tuxtaeva Umida Dilmurodovna Dissertatsiya mavzusi: “Yangi tug‘ilgan chaqaloqlarda erta neonatal sepsis rivojlanishining klinik va immunogenetik jihatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 27.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28314 Abdukadirova Munira Kabilovna Dissertatsiya mavzusi: “Yangi tug‘ilgan chaqaloqlarda homila ichi infeksiyalari rivojlanishining  kliniko-immunogenetik aspektlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 14.03.2026 года https://oak.uz/pages/28642 Турдиева Дилнавоз Олимовна Название диссертации: «Динамика продукции цитокинов при физиологически протекающей беременности у женщин, проживающих в условиях жаркого климата» Диссертация  Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальностям 14.00.36 – Аллергология и иммунология; 14.00.08 – Офтальмология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 19.03.2026 года https://oak.uz/pages/28840 Хасанов Мухриддин Хаятович Название диссертации: “Клинико-иммунологические особенности диагностики и мониторинга хронического увеита” Диссертация     Автореферат Разовый научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 при Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальностям 14.00.36 — Аллергология и иммунология 14.00.01 – Акушерство и гинекология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 12.03.2026 г. https://oak.uz/pages/28602 Юлдашева Гулчехра Рахимовна Название диссертации: «Клинико иммунологическое состояние беременных женщин перенесщих COVID-19 в прегравидарном периоде» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора (DSc) по медицинским наукам по специальности 14.00.36 – Аллергология и иммунология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 04.03.2026 04.03.2026 года https://oak.uz/pages/28398 Садикова Нигора Мажидовна Название диссертации: «Патогенетическое значение эссенциальных микроэлементов и иммунологических воспалительных маркеров в формировании исходов сальмонелезной инфекции» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 25.02.2026 года https://oak.uz/pages/28240 Ахматова Гулрух Рахматовна Название диссертации: “Прогностическое значение цитокинов при папиломавирус ассоциированных цервикальных заболеваниях” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 25.02.2026 года https://oak.uz/pages/28243 Джураева Нозима Орифовна Название диссертации: «Иммунологическая оценка воздействия химиотерапии на кардиотоксический потенциал при раке молочной железы», Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 27.02.2026 года https://oak.uz/pages/28311 Тухтаева Умида Дилмуродовна Название диссертации: “Клинико-иммуногенетические аспекты развития раннего неонатального сепсиса у новорожденных детей” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 27.02.2026 года https://oak.uz/pages/28314 Абдукадирова Мунира Кабиловна Название диссертации: “Клинико-иммуногенетические аспекты развития внутриутробных инфекций у новорожденных” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица Я. […]