14.00.36 – Allergologiya va immunologiya; 14.00.08 – Oftalmologiya ixtisosliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2026 yil https://oak.uz/pages/28840 Hasanov Muhriddin Hayotovich Dissertatsiya mavzusi: “Surunkali uveit diagnostikasi va monitoringining klinik-immunologik xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli Ilmiy kengash asosidagi bir martalik ilmiy […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.01 – Akusherlik va ginekologiya ixtisosliklari boʼyicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.03.2026 yil. https://oak.uz/pages/28602 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertatsiya mavzusi: “ Xomiladorlikdan oldin COVID-19 o’tkazgan xomilador ayollarning klinik va immunologik xolati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi institute. 100060, […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.03.2026 yil https://oak.uz/pages/28398 Садикова Нигора Мажидовна Dissertatsiya mavzusi: «Salmonellez infeksiyasining oqibatlarini shakllanishida essensial mikroelementlar va immunologik yallig‘lanish markerlarining patogenetik ahamiyati» Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliglari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28240 Axmatova Gulruh Rahmatovnaning Dissertatsiya mavzusi: “Inson papilloma virusi bilan bogʻliq sеrvikal kasalliklarda sitokinlarning istiqbolli qiymati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28243 Juraeva Nozima Orifovna Dissertatsiya mavzusi: “Ko’krak saratonida kimyoterapiyaning kardiotoksik potentsialga ta’sirini immunologik baholash” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 27.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28311 Tuxtaeva Umida Dilmurodovna Dissertatsiya mavzusi: “Yangi tug‘ilgan chaqaloqlarda erta neonatal sepsis rivojlanishining klinik va immunogenetik jihatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 27.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28314 Abdukadirova Munira Kabilovna Dissertatsiya mavzusi: “Yangi tug‘ilgan chaqaloqlarda homila ichi infeksiyalari rivojlanishining  kliniko-immunogenetik aspektlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, […]

moderator March 30, 2026 No Comments
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – March 14, 2026 https://oak.uz/pages/28642 Turdieva Dilnavoz Olimovna Title of the dissertation: “Dynamics of cytokine production during physiological pregnancy in women living in hot climate […]
Dissertation submitted in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Medical Sciences, specialties 14.00.36 – Allergology and Immunology; 14.00.08 – Ophthalmology
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – March 19, 2026 https://oak.uz/pages/28840 Khasanov Mukhriddin Khayotovich Title of the dissertation: “Clinical and immunological features of diagnosis and monitoring of chronic uveitis” Dissertation     Abstract […]
moderator March 23, 2026 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36 – Allergology and immunology 14.00.01- Obstetrics and gynecology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 12.03.2026. https://oak.uz/pages/28602 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertation title: “Clinical and immunological status of pregnant women who had Covid-19 in the pre-gravity period.” […]
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – March 4, 2026 https://oak.uz/pages/28398 Sadikova Nigora Majidovna Title of the dissertation: “Pathogenetic significance of essential micronutrients and immunologic inflammatory markers in the formation of […]
moderator March 16, 2026 No Comments
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – February 25, 2026 https://oak.uz/pages/28240 Akhmatova Gulruh Rahmatovna Title of the dissertation: “Prognostic value of cytokines in papillomavirus associated cervical diseases” Dissertation     Abstract Scientific Council […]
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – February 25, 2026 https://oak.uz/pages/28243 Juraeva Nozima Orifovna Title of the dissertation: “Immunological assessment of the impact of chemotherapy on cardiotoxic potential in breast cancer” […]
moderator March 9, 2026 No Comments
Dissertation submitted in partial fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Medical Sciences, specialty 14.00.36 – Allergology and Immunology and specialty 14.00.09 – Pediatrics
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – February 27, 2026 https://oak.uz/pages/28311 Tuxtaeva Umida Dilmurodovna Dissertation title: “Clinical and Immunogenetic Aspects of the Development of Early Neonatal Sepsis in Newborn Infants” Dissertation     […]
Date of publication of the dissertation defense announcement on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan – February 27, 2026 https://oak.uz/pages/28314 Abdukadirova Munira Kabilovna Title of the dissertation: “Clinical and immunogenetic aspects of the development of intrauterine infections in newborns” Dissertation     […]