14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliglari bo‘yicha tibbiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28240 Axmatova Gulruh Rahmatovnaning Dissertatsiya mavzusi: “Inson papilloma virusi bilan bogʻliq sеrvikal kasalliklarda sitokinlarning istiqbolli qiymati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 25.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28243 Juraeva Nozima Orifovna Dissertatsiya mavzusi: “Ko’krak saratonida kimyoterapiyaning kardiotoksik potentsialga ta’sirini immunologik baholash” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 25.02.2026 года https://oak.uz/pages/28240 Ахматова Гулрух Рахматовна Название диссертации: “Прогностическое значение цитокинов при папиломавирус ассоциированных цервикальных заболеваниях” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 25.02.2026 года https://oak.uz/pages/28243 Джураева Нозима Орифовна Название диссертации: «Иммунологическая оценка воздействия химиотерапии на кардиотоксический потенциал при раке молочной железы», Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, […]