Dissertatsiya tibbiyot fanlari bo‘yicha fan doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun, 14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi bo‘yicha
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi VAK rasmiy veb-saytida 2026-yil 17-aprel kuni e’lon qilingan: https://oak.uz/pages/29320 Nishanbayeva Nilufar Yunusjonovna Dissertatsiya mavzusi: “Bolalarda atopik dermatitning kliniko-immunogenetik jihatlari: diagnostika va davolash usullarini optimallashtirish” Dissertatsiya Avtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi ilmiy kengash: DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Inson immunologiyasi va genomikasi institute Manzil: 100060, O‘zbekiston […]

moderator April 23, 2026 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of Sciences (DSc) in Medical Sciences, specialty 14.00.36 – Allergology and Immunology
The announcement of the dissertation defense was published on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan on April 17, 2026: https://oak.uz/pages/29320 Nishanbaeva Nilufar Yunusdzhanovna Title of the dissertation: “Clinical and immunogenetic aspects of atopic dermatitis in children: optimization of diagnosis and […]