Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 20.02.2026 yil https://oak.uz/pages/28078 Shermatova Zuhra Abduhamid qizi Dissertatsiya mavzusi: “Bolalarda tizimli qizil yuguruk rivojlanishining klinik xususiyatlari va immunogenetik markorlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, […]
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Immunologiya va inson genomikasi institutida mustaqil izlanuvchilikka (erkin tadqiqotchilikka) qabul qilish bo‘yicha suhbat hamda quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha malakaviy imtihon bo‘lib o‘tadi. Suhbat sanasi: 26-fevral 2026-yil, soat 13:30 da Malakaviy imtihon sanasi: 26-fevral 2026-yil, soat 14:00 da Manzil: Immunologiya va inson genomikasi instituti, Toshkent shahri Ixtisosliklar: 14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.20 […]
“SheSCIENCE 2026” xalqaro konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
“11-fevral – Xalqaro ilm-fandagi ayollar kuni” munosabati bilan “SheSCIENCE 2026” Markaziy Osiyo olima ayollari xalqaro konferensiyasi tashkil etildi. Mazkur konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi hamda qator hamkor tashkilotlar ishtirokida o‘tkazilib, mintaqadagi olima ayollarni birlashtirish, ularning salohiyatini oshirish va xalqaro ilmiy hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qildi. Tadbirda […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 20.02.2026 года https://oak.uz/pages/28078 Шерматова Зухра Абдухамид қизи Название диссертации: “Клинические особенности и иммуногенетические маркеры развития системной красной волчанки у детей” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.05/2025.27.12.Tib.26.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика […]
В Институте иммунологии и геномики человека Академии наук Республики Узбекистан состоится собеседование для поступления в качестве свободного соискателя, а также квалификационный экзамен (по специальности) по следующим направлениям. Дата собеседования: 26 февраля 2026 года, в 13:30 Дата квалификационного экзамена: 26 февраля 2026 года, в 14:00 Место проведения: Институт иммунологии и геномики человека, г. Ташкент Специальности: 14.00.36 […]
Состоялась международная конференция “SheSCIENCE 2026”
В честь 11 февраля — Международного дня женщин и девочек в науке состоялась международная конференция “SheSCIENCE 2026” — конференция женщин-учёных Центральной Азии. Форум был организован при участии Академии наук Республики Узбекистан, Министерства высшего образования, науки и инноваций, Комитета по делам семьи и женщин, а также ряда партнёрских организаций. Конференция стала важной площадкой для объединения женщин-учёных […]