O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Immunologiya va inson genomikasi institutida tayanch doktorantura (PhD), stajyor-tadqiqotchilik va mustaqil izlanuvchilikka qabul imtihonlari va suhbatlari bo‘lib o‘tadi. Sana: 26-noyabr 2025-yil, soat 14:00 da Manzil: Immunologiya va inson genomikasi instituti, Toshkent shahri Shuningdek, quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha malakaviy imtihonlar (ixtisoslik fani) 27-noyabr 2025-yil, soat 14:00 da o‘tkaziladi: 14.00.36 – Allergologiya va immunologiya […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliгиi bo‘yicha biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 24.10.2025 yil https://oak.uz/pages/25432 Igamova Oysha  Kadamovna Dissertatsiya mavzusi: “Tajribada timektomiyaning laboratoriya hayvonlari immun tizimiga ta’sirining qiyosiy tavsifi va biokorreksiyaning immunologik samaradorligini baholash” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson […]

В Институте иммунологии и геномики человека Академии наук Республики Узбекистан состоятся вступительные экзамены и собеседования в докторантуру (PhD), на стажёра-исследователя и для свободных соискателей. Дата проведения: 26 ноября 2025 года, в 14:00 Место проведения: Институт иммунологии и геномики человека, г. Ташкент Кроме того, по следующим специальностям проводятся квалификационные экзамены (по специальности) 27 ноября 2025 года, […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 24.10.2025 года https://oak.uz/pages/25432 Игамова Ойша Кадамовна Название диссертации:“Сравнительная характеристика влияния тимэктомии на иммунную систему лабораторных животных в эксперименте и оценка иммунологической эффективности биокоррекции” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН […]