Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.08.2025 yil https://oak.uz/pages/24487 Tasheva Feruza Olimdjonovna Dissertatsiya mavzusi: “Bronxial astma va surunkali obstruktiv o‘pka kasalligi kesishmasida o‘ng yurak qismlari remodulyatsiyaning immunobiokimyoviy markerlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, 14.00.37 – Anesteziologiya va reanimatsiya mutaxassisliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi veb-saytida dissertatsiya himoyasi eʼlonini eʼlon qilingan sana 18.08.2025 https://oak.uz/pages/24453 Eshonov Olim Shoyimqulovich Dissertatsiya nomi: “O‘tkir jarohatlar va miya qon tomir kasalliklarining immunologik jihatlari va ularning intensiv terapiyadagi prognostik ahamiyati”. Dissertatsiya avtoreferati Ilmiy darajalarni berish bo‘yicha ilmiy kengash DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Immunologiya […]

moderator September 9, 2025 No Comments
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 19.08.2025 https://oak.uz/pages/24487 Tasheva Feruza Olimdjonovna Dissertation title: “Immunobiochemical markers of right heart remodeling at the overlap of bronchial asthma and chronic […]
Dissertation for the degree of Doctor of Science (DSc) in Medical Sciences in the specialties 14.00.36 – Allergology and Immunology, 14.00.37 – Anesthesiology and Resuscitation
Date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan 08/18/2025 https://oak.uz/pages/24453 Eshonov Olim Shoyimkulovich Dissertation title: “Immunological aspects of acute injuries and vascular diseases of the brain and their prognostic significance in […]