Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 16.12.2025 yil https://oak.uz/pages/26796 Kamilova Shaxzoda Raxmatovna Dissertatsiya mavzusi: “Arterial gipertoniya bilan og’rigan keksa yoshdagi ayollarda turg’un stenokardiyaning klinik-immunologik kompleks diagnostikasi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 16.12.2025 yil https://oak.uz/pages/26803 Yaxyoyeva Firuza Obidovna Dissertatsiya mavzusi: “Yurak ishemik kasalligi bilan kasallangan bemorlarda kardiorenal sindrom immun-yallig’lanish biomarkerlarining diagnostik ahamiyati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya va 14.00.22 – Travmatologiya va ortopediya bo’yicha ixtisosliklari bo‘yicha biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 21.11.2025 yil https://oak.uz/pages/26088 Rasulov Gʻanisher Muhammadiyevich Dissertatsiya mavzusi: “Yoshlarda immun holatni hisobga olgan holda artrozo artrit kasalligini kompleks davolashni optimallashtirish” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash huzuridagi bir martalik ilmiy kengash OʼzR FА […]
03.00.03 – Molekulyar biologiya. Molekulyar genetika. Molekulyar biotexnologiya ixtisosligi bo‘yicha biologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 28.11.2025 yil. https://oak.uz/pages/26257 Masaidova Iroda Baxtiyor qizi Dissertatsiya mavzusi: “Seruloplazmin sinteziga ta’sir qiluvchi molekulyar omillar” Dissertatsiya Avtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FA Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 16.12.2025 года https://oak.uz/pages/26796 Камилова Шахзода Рахматовна Название диссертации: “Комплексная клинико-иммунологическая диагностика стабильной стенокардии у женщин пожилого возраста, больных артериальной гипертонией” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 16.12.2025 года https://oak.uz/pages/26803 Яхёева Фируза Обидовна Название диссертации: “Диагностическое значение иммуно-воспалительных биомаркеров кардиоренального синдрома у больных с ишемической болезнью сердца” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальностям 14.00.36 – Аллергология и иммунология и 14.00.22- Травматология и ортопедия
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз – 21.11.2025 года https://oak.uz/pages/26088 Расулов Ганишер Мухаммадиевич Название диссертации: “Оптимизация комплексного лечения артрозо-артрита у лиц молодого возраста с учетом иммунологического состояния” Диссертация     Автореферат Разовый научный совет при Научном совете по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по биологическим наукам по специальности 03.00.03 – Молекулярная биология. Молекулярная генетика. Молекулярная биотехнология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан – 28.11.2025 года. https://oak.uz/pages/26257 Масаидова Ирода Бахтиёр кизи Название диссертации: “Молекулярные факторы, влияющие на биосинтез церулоплазмина” Диссертация Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, […]