14.00.36 – Allergologiya va immunologiya 14.00.09 – Pediatriya ixtisosliklari bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 6.08.2025 yil. https://oak.uz/pages/24252 Tashmatova Gulnoza A’loyevna Dissertatsiya mavzusi: “Koronavirus infeksiyasi (COVID-19)ni o‘tkazgan bolalarda bronxial astmaning klinik-immunologik va funksional kechish xususiyatlar” Dissertatsiya Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]

Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальностям 14.00.36- Аллергология и иммунология; 14.00.09 – Педиатрия
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 23.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23972 Расулова Саодат Халимовна Название диссертации: «Особенности частоты и клиники синдрома раздраженного кишечника у школьников пубертатного возраста в зависимости от аллергической сенсибилизации» Диссертация      Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека […]