Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 11.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich  Dissertatsiya mavzusi: “Kasallikning turli bosqichlarida bolalar va kattalardagi oiv infektsiyasining immun-fiziologik jihatlari”  Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23723 Payzullayeva Umida Furqat qizi Dissertatsiya mavzusi: “Autoimmun kasalliklarda immun javobini shakllantirishda ichak mikrobiomasi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 11.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23805 Сафиуллин Александр Иосифович  Название диссертации: “Иммуно-физиологические аспекты течения вич-инфекции у детей и взрослых на разных стадиях заболевания” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по биологическим наукам по специальностям 14.00.36- Аллергология и иммунология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 04.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23723 Пайзуллаева Умида Фуркат кизи Название диссертации: «Микробиом кишечника в формировании иммунного ответа при аутоиммунных заболеваниях» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]