Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 11.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich  Dissertatsiya mavzusi: “Kasallikning turli bosqichlarida bolalar va kattalardagi oiv infektsiyasining immun-fiziologik jihatlari”  Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23723 Payzullayeva Umida Furqat qizi Dissertatsiya mavzusi: “Autoimmun kasalliklarda immun javobini shakllantirishda ichak mikrobiomasi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]

moderator July 29, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of philosophy (PhD) medical sciences in the specialty 14.00.36
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 11.07.2025. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich Dissertation title: “Immuno-physiological aspects of hiv infection in children and adults at different stages of the […]
Dissertation for the degree of Doctor of philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 04.07.2025. https://oak.uz/pages/23723 Payzullaeva Umida Furkat kizi Dissertation title: “The gut microbiome in the formation of the immune response in autoimmune diseases” […]