Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 11.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich  Dissertatsiya mavzusi: “Kasallikning turli bosqichlarida bolalar va kattalardagi oiv infektsiyasining immun-fiziologik jihatlari”  Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23723 Payzullayeva Umida Furqat qizi Dissertatsiya mavzusi: “Autoimmun kasalliklarda immun javobini shakllantirishda ichak mikrobiomasi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23668 Tohirova Nozigul Sayfulloevna Dissertatsiya mavzusi: “Ayollarda osteoartrozda immun –yalliglanish holatini tashxislashga innovasion yondashuv” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23663 Rajabova Malohat Sobirovna Dissertatsiya mavzusi: “Miokard infarktining  asoratlangan shakllari rivojlanishi da  sitokinlar, yalliglanish mediatorlari  va minerallarning  buzilishi» Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23664 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertatsiya mavzusi: “ Xomiladorlikdan oldin COVID-19 o’tkazgan xomilador ayollarning klinik immunologik xolati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliklari boʻyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 23.06.2025 yil. https://oak.uz/pages/23515 Yuldashov Sanjarbek Ilhom oʻgʻli Dissertatsiya mavzusi: “Allergik asoratli anamnezi boʻlgan bemorlarda arterial gipertenziyaning immunopatogenez xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, Oʻzbekiston […]

moderator July 29, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of philosophy (PhD) medical sciences in the specialty 14.00.36
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 11.07.2025. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich Dissertation title: “Immuno-physiological aspects of hiv infection in children and adults at different stages of the […]
Dissertation for the degree of Doctor of philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 04.07.2025. https://oak.uz/pages/23723 Payzullaeva Umida Furkat kizi Dissertation title: “The gut microbiome in the formation of the immune response in autoimmune diseases” […]
moderator July 24, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 01.07.2025. https://oak.uz/pages/23668 Tokhirova Nozigul Sayfulloevna Dissertation title: “An innovative approach to the diagnosis of immuno-inflammatory status in osteoarthritis in women” Dissertation     […]
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 01.07.2025. https://oak.uz/pages/23663 Rajabova Malohat Sobirovna Dissertation title: ” Imbalance of cytokines, inflammatory mediators and minerals in the development of complicated forms […]
moderator July 18, 2025 No Comments
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 01.07.2025. https://oak.uz/pages/23664 Yuldasheva Gulchekhra Raximovna Dissertation title: “Clinical and immunological status of pregnant women who had Covid-19 in the pre-gravity period.” […]
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) medical sciences in the specialtys 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan was 23.06.2025. https://oak.uz/pages/23515 Yuldashov Sanjarbek Ilkhom ugli Dissertation title: “Features of immunopathogenesis of arterial hypertension in patients with complicated allergological history”  Dissertation     […]