Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 11.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23805 Safiullin Aleksandr Iosifovich  Dissertatsiya mavzusi: “Kasallikning turli bosqichlarida bolalar va kattalardagi oiv infektsiyasining immun-fiziologik jihatlari”  Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 04.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23723 Payzullayeva Umida Furqat qizi Dissertatsiya mavzusi: “Autoimmun kasalliklarda immun javobini shakllantirishda ichak mikrobiomasi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23668 Tohirova Nozigul Sayfulloevna Dissertatsiya mavzusi: “Ayollarda osteoartrozda immun –yalliglanish holatini tashxislashga innovasion yondashuv” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23663 Rajabova Malohat Sobirovna Dissertatsiya mavzusi: “Miokard infarktining  asoratlangan shakllari rivojlanishi da  sitokinlar, yalliglanish mediatorlari  va minerallarning  buzilishi» Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 01.07.2025 yil. https://oak.uz/pages/23664 Yuldasheva Gulchexra Raximovna Dissertatsiya mavzusi: “ Xomiladorlikdan oldin COVID-19 o’tkazgan xomilador ayollarning klinik immunologik xolati” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosliklari boʻyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 23.06.2025 yil. https://oak.uz/pages/23515 Yuldashov Sanjarbek Ilhom oʻgʻli Dissertatsiya mavzusi: “Allergik asoratli anamnezi boʻlgan bemorlarda arterial gipertenziyaning immunopatogenez xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, Oʻzbekiston […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 11.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23805 Сафиуллин Александр Иосифович  Название диссертации: “Иммуно-физиологические аспекты течения вич-инфекции у детей и взрослых на разных стадиях заболевания” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по биологическим наукам по специальностям 14.00.36- Аллергология и иммунология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 04.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23723 Пайзуллаева Умида Фуркат кизи Название диссертации: «Микробиом кишечника в формировании иммунного ответа при аутоиммунных заболеваниях» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 01.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23668 Тохирова Нозигул Сайфуллоевна Название диссертации: «Инновационный подход к диагностике иммуно-воспалительного статуса при остеоартрозе у женщин» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 01.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23663 Ражабова Малохат Собировна  Название диссертации: «Дисбаланс цитокинов, медиаторов воспаления и минералов в развитии осложненных форм инфаркта миокарда” Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 01.07.2025 г. https://oak.uz/pages/23664 Юлдашева Гулчехра Рахимовна Название диссертации: «Клинико иммунологическое состояние беременных женщин перенесших COVID-19 в прегравидарном периоде» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальности 14.00.36- Аллергология и иммунология
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 23.06.2025 г. https://oak.uz/pages/23515 Юлдашов Санжарбек Илхом угли  Название диссертации: «Особенности иммунопатогенеза артериальной гипертензии у больных с осложненным аллергологическим анамнезом» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город […]