14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2025 yil. https://oak.uz/pages/21770 Xushvaqtova Madina Farxodovna Dissertatsiya mavzusi: “Neftni qayta ishlash korxonalari hududida doimiy istiqomat qiluvchi bolalarda atopik dermatitning klinik-immunologik xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, ixtisoslik boʼyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2025 yil. https://oak.uz/pages/21765 Axmedov Nizomidin Ilxomovich Dissertatsiya mavzusi: “Оrttirilgan yurak nuqsonlari istiqbolini belgilovchi immunologik mezonlar tavsifi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil. https://oak.uz/pages/21049 Jumaniyazov Jurabek Sabirovich Dissertatsiya mavzusi: “Surunkali buyrak kasalligi tashhislangan bemorlarning kassallik kechish dinamikasidagi klinik-immunologik tavsifi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36-Allergologiya va immunologiya va 14.00.09-Pediatriya mutaxassisligi bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil.  https://uza.uz/oz/post 701682 Turayev Telmon Temirovich Dissertatsiya mavzusi: “Koinfeksiyada respirator allergozlar va atipik pnevmoniyalarning differensial diagnostikasi: klinik-laborator, immunologik indikatorlar” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]

moderator April 22, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in medical sciences in the specialty 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 19.03.2025. https://oak.uz/pages/21770 Khushvaktova Madina Farkhodovna Dissertation title: “Clinical and immunological features of atopic dermatitis in children permanently residing in the territory […]
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in medical sciences in the specialtie 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 19.03.2025. https://oak.uz/pages/21765 Axmedov Nizomidin Ilxomovich Dissertation title: “ Description of immunological criteria determining the prognosis of acquired heart defects“ Dissertation     Abstract […]
moderator April 10, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in medical sciences in the specialties 14.00.36 – Allergology and immunology
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 12.02.2025. https://oak.uz/pages/21049 Jumaniyazov Jurabek Sabirovich Dissertation title: “ Clinical and immunological characteristics of patients diagnosed with chronic kidney disease in the […]
moderator April 9, 2025 No Comments
Dissertation for the degree of Doctor of Medical Sciences (DSc) in specialty 14.00.36-Allergology and Immunology and 14.00.09 – Pediatrics
The date of publication of the announcement of the dissertation defense on the website of the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan is 12.02.2025.  https://uza.uz/oz/post 701682 Turaev Telmon Temirovich Dissertation title: “ Differential diagnosis of respiratory allergoses and atypical pneumoniain coinfection: clinical, laboratory, immunological […]