14.00.36 – Allergologiya va immunologiya ixtisosligi boʼyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2025 yil. https://oak.uz/pages/21770 Xushvaqtova Madina Farxodovna Dissertatsiya mavzusi: “Neftni qayta ishlash korxonalari hududida doimiy istiqomat qiluvchi bolalarda atopik dermatitning klinik-immunologik xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi […]
14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, ixtisoslik boʼyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 19.03.2025 yil. https://oak.uz/pages/21765 Axmedov Nizomidin Ilxomovich Dissertatsiya mavzusi: “Оrttirilgan yurak nuqsonlari istiqbolini belgilovchi immunologik mezonlar tavsifi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil. https://oak.uz/pages/21049 Jumaniyazov Jurabek Sabirovich Dissertatsiya mavzusi: “Surunkali buyrak kasalligi tashhislangan bemorlarning kassallik kechish dinamikasidagi klinik-immunologik tavsifi” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston […]
14.00.36-Allergologiya va immunologiya va 14.00.09-Pediatriya mutaxassisligi bo‘yicha tibbiyot fanlari doktori (DSc) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil.  https://uza.uz/oz/post 701682 Turayev Telmon Temirovich Dissertatsiya mavzusi: “Koinfeksiyada respirator allergozlar va atipik pnevmoniyalarning differensial diagnostikasi: klinik-laborator, immunologik indikatorlar” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti […]

Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 19.03.2025 г. https://oak.uz/pages/21770 Хушвактова Мадина Фарходовна Название диссертации: «Клинико-иммунологические особенности атопического дерматита у детей, постоянно проживающих на территории нефтеперерабатывающих предприятий« Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 19.03.2025 г. https://oak.uz/pages/21765 Ахмедов Низомиддин Илхомович Название диссертации: «Описание иммунологических критериев определяющих прогноз приобретенных пороков сердца« Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица Я. Гулямова, […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 12.02.2025 г. https://oak.uz/pages/21049 Жуманиязов Журабек Сабирович Название диссертации: « Клинико-иммунологическая характеристика больных хронической болезнью почек в динамике течения заболевания« Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, […]
Диссертация на соискание ученой степени доктора медицинских наук (DSc) по специальности 14.00.36-Аллергология и иммунология и 14.00.09 — Педиатрия
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций  РУз 24.03.2025 г.  https://uza.uz/oz/post 701682 Тураев Телмон Темирович Название диссертации: «Дифференциальная диагностика респираторных аллергозов и атипичных пневмоний при коинфекции: клинико-лабораторные, иммунологические индикаторы» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, […]