14.00.36 – Allergologiya va immunologiya, 14.00.09 – Pediatriya ixtisosliklari boʼyicha tibbiyot fanlari falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil. https://oak.uz/pages/21051 Yusupova Gulasar Komiljon qizi Dissertatsiya mavzusi: “Bolalarda norevmatik karditning klinik va immunologic xususiyatlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent, […]
Dissertatsiya himoyasi to‘g‘risidagi e’lon O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi OAK veb-saytida e’lon qilingan sana – 12.02.2025 yil. https://oak.uz/pages/21051 Sadikova Arofat Muxiddin kizi Dissertatsiya mavzusi: “Yuvenil revmatoid artritni klinik, diagnostik va prognostik mezonlari” Dissertatsiya     Аvtoreferat Ilmiy darajalar beruvchi DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 raqamli ilmiy kengash OʼzR FА Immunologiya va inson genomikasi instituti 100060, O‘zbekiston Respublikasi, […]
Klinik genetika boʻyicha Ikkinchi xalqaro maktab
Joriy yilning 24-28-fevral kunlari Toshkent tibbiy-genetik ilmiy markazi – «Akademik N.P.Bochkov nomidagi tibbiy-genetik ilmiy markazi» Federal davlat budjet ilmiy muassasasi bo‘linmasi, O‘zR FA Immunologiya va inson genomikasi instituti hamda “Immunogen Test” ilmiy-diagnostika markazi bilan hamkorlikda jigar patologiyasi bilan kechadigan irsiy kasalliklarning klinik-genetik xarakteristikasi va molekulyar-genetik diagnostikasining xususiyatlariga bagʻishlangan klinik genetika boʻyicha Ikkinchi xalqaro maktabni […]

Диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по медицинским наукам по специальностям 14.00.36 – Аллергология и иммунология, 14.00.09 — Педиатрия
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 12.02.2025 г. https://oak.uz/pages/21051 Юсупова Гуласар Комилжон қизи Название диссертации: «Клинические и иммунологические особенности неревматического кардита у детей» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица Я. […]
Дата публикации объявления о защите диссертации на веб-сайте ВАК при Министерстве высшего образования, науки и инноваций РУз 12.02.2025 г. https://oak.uz/pages/21051 САДИКОВА Aрофат Мухиддин кизи Название диссертации: «Клинико-диагностические и прогностические критерии ювенильного ревматоидного артрита» Диссертация     Автореферат Научный совет по присуждению ученых степеней DSc.02/30.12.2019.Tib.50.01 Институт иммунологии и геномики человека АН РУз 100060, Республика Узбекистан, город Ташкент, улица Я. Гулямова, […]
Вторая международная школа по клинической медицинской генетике
24-28 февраля 2025 года Ташкентский медико-генетический научный центр совместно с Институтом иммунологии и геномики человека АН РУз и НДЦ «Immunogen Test» организует Вторую международную школу по клинической медицинской генетике. В рамках мероприятия состоится визит делегации ведущих специалистов, которые проведут цикл лекций и обучающих мероприятий, посвященных наследственным заболеваниям печени и синдромальной патологии. Программа школы включает не […]